עברית  |  English  |  
 
 
החל מנובמבר 2010 הספר נמכר במחיר 44 ₪ - כולל דמי משלוח.

הספר יישלח למזמין/ה מיד עם קבלת פניה לval29@netvision.net.il 
בה תצויין כתובת המזמין/ה.
כאשר יגיע הספר בשלום ליעדו, נודה למקבל/ת על שליחת המחאה על סך 44 ₪
לכתובת שתצורף לחבילה.
אמציה ארנון (לבית אנגלסברג), יליד אנגליה ושבוי מנעוריו בקסם התשבץ ה"קריפטי" האנגלי, המאופין ברמזים הטומנים בחובם את הפתרון, ראה אתגר גדול בחיבור תשבצים מסוג זה בשפה העברית. מאמציו ונסיונותיו לאורך השנים להעביר את התלהבותו לציבור קוראי העיתון כאן בארץ נשאו לבסוף פרי עם פרסום התשבץ הקריפטי הראשון בעיתון "הארץ" בשנת 1977. מאז הפך פתרון תשבצים מהסוג הזה, המכונים "תשבצי הגיון" (על משקל כותרת המדור ב"הארץ" דאז – "הפעל את הגיונך"),  תחביב נפוץ במדינה, והמחבר הוכר -  בפי יורם הרועה - כמי ש "פרץ את הדרך לתשבצי ההגיון בארץ".
בצד האתגר ה"קריפטי" שבדבר ניכרת בתשבצים של ארנון גם ההשראה ששאב מהתנ"ך, מדברי חז"ל, מידיעת הארץ וקורות המדינה, ומנושאים רבים חובקי עולם. כמו-כן מעידים התשבצים על מחברם שהיה  בן בית במכמני השפה העברית, שהיתה לו כחומר ביד היוצר לשם יצירת שעשוע שכלי מרחיב אופקים.
לנוחות המשתמש/ת מובא בקדמת החוברת הסבר שווה לכל נפש של תורת חיבור (ופיענוח) התשבצים – אותה הקדמה, פרי עטו של המחבר, שהופיעה בחוברת תשבצי המרמזים של אמציה ארנון, הוצאת מוניטין (1984). כמו כן מצורפים הפתרונות ("פתרונים") בסוף הספר.

"... מטרתו של מחבר תשבץ מרמזים היא אחת ויחידה: לשעשע וליהנות את הפותר, זאת תוך העלאת חיוך על שפתיו מידי פעם או צחקוק של סיפוק. המחבר משיג את מטרתו לא תמיד בדרך הישירה ביותר – תרתי משמע. אין הרי מתוק כמותק הפרי הנמצא מחוץ להישג יד, הנופל ביד אחרי מאמצים כבירים.  אין סיפוק כסיפוקו של חושף בלוף. לכן המחבר ישתדל להשהות את מציאת הפתרון בידי הפותר. הוא יבלף, יעמיד פני תמים, אף יוליך שולל, אך כל זאת ברוח טובה וספורטיבית. מחבר טוב מזמין את הפותר להשתעשע במשחק מלים, לשון ורעיונות ולהפגין זריזות חשיבה ותפיסה מהירה. אך כמה שיהיה מתוחכם, לעולם לא יתחכם; וכמה שיסווה את כוונותיו, לעולם לא יכשיל סתם... " אמציה ארנון 
 
 
ולרי ארנון   val29@netvision.net.il  

לייבסיטי - בניית אתרים